O mně


Jmenuji se Michaela Štětinová a od roku 2012 po úspěšném ukončení studia na plzeňské fakultě Univerzity Karlovy, obor Zubní lékařství nosím před jménem titul MDDr. Jsem také autorkou instagramového účtu @Dentist_for_small, který je určen pro všechny rodiče, kteří hledají informace o tom, jak pečovat o zuby svých dětí, a nakonec také lektorkou kurzu Zdravé zuby dětem, kde jsou tyto informace na jednom místě vysvětlené jednoduchou formou, přehledně a dostupně…

zubařská cesta k dětem

Mým snem nikdy nebylo ošetřovat dětské pacienty a musím přiznat, že  mým snem nebylo ani stát se zubním lékařem. Volba studia stomatologie byla čistě pragmatická. Nutno ale dodat, že jsem této volby nikdy nelitovala, a obzvlášť nyní mě má práce nesmírně naplňuje. Jak jsem se ale od čerstvého absolventa dostala k zubní lékařce dětí? Po dostudování jsem si  svou cestu k  nim musela najít. Byla jsem totiž ten zubař, který děti v ordinaci bere jako nutné zlo.

Po nástupu do svého nyní již minulého zaměstnání jsem ale byla požádána, zda bych se neujala dětí našich pacientů, a tak jsem pomalu vykročila směrem k pedostomatologii. Zásadní vliv na můj stále se zlepšující vztah k této specifické práci mělo to, že jsem se postupně naučila s dětmi jednat, to je totiž podle mého to zásadní pro zvládnutí  práce s dětskými pacienty.

Děti mi prostě musí věřit! Když řeknu, že to nebude bolet, tak to prostě už bolest nesmí, a naopak dítě musí vědět, že to i bolet může. Ruku v ruce s větším množstvím dětských pacientů jsem se i čím dál více začala o tento obor zajímat, absolvovala jsem školení a stáž na Slovensku u a pomalu jsem dospěla k rozhodnutí, že dětská stomatologie bude obor, kterému se chci věnovat naplno. Mým dalším cílem je nyní vybudovat místo, kde všichni rodiče najdou kvalitní péči, informace i individuální přístup pro své děti.

Máma zubařkou, zubařka mámou

V roce 2017 se mi narodila dcera Ema a letos jsme rozšířili rodinu o brášku Jeníka, z toho důvodu jsem nyní pracující zubařka na mateřské dovolené. Moje pauza ani s dcerou ani se synem nebyla dlouhá a po porodu jsem se rychle vrátila  na pár hodin k zubařskému křeslu, cítila jsem totiž zodpovědnost za své dětské pacienty, a i když jsem v ordinaci po celou dobu své mateřské vlastně jen pár hodin v týdnu, tyto chvíle mě neskutečně baví a nabíjejí, protože mám stále více pocit, že moje práce má smysl. Každé dítě, které se díky mně přestane zubaře bát, je pro mě odměnou….

Mimo zdi zubní ordinace

Na myšlenku přesunout svou aktivitu i do on-line světa jste mě vlastně přivedli vy, rodiče dětí, které čím dál častěji vídám ve své ordinaci. Rodiče, kteří se snaží a udělali by pro zdravé zuby svých dětí  maximum, rodiče, jimž jen nikdy nikdo neřekl jak, a nebo se jejich dětem nedostalo kvalitní péče. Síla sociálních sítí je v dnešní době neskutečná, a mě napadlo využít její potenciál ne jen k výběru nové trendy rtěnky a nebo k představení nereálného dokonalého světa. Vznikl tedy @dentist_for_small, účet zaměřený na děti a péči o jejich zuby. S narůstajícím počtem lidí, kteří mě sledují, začali přibývat odborné dotazy, a proto mým dalším krokem mimo zdi zubní ordinace je projekt Zdravé zuby dětem, ve kterém se snažím jednoduchou a hlavně přehlednou formou předat rodičům potřebné informace  k péči o zuby svých dětí, v tom nejlepším případě tak, aby nikdy ošetření v zubní ordinaci nepotřebovaly.